Pakategorizuar

Stambolli më 29 korrik festoi 564 vjetorin e çlirimit. Mijëra qytetarë janë mbledhur nëpër sheshe e aktivitete në Turqi dhe kanë festuar të entuziazmuar në këtë ditë të rëndësishme. Në këtë festë të madhe të shtetit fqinj nuk mungoi as

Një autobus është përfshirë nga flakët në ecje, ditën e sotme në aksin Rrëshen-Milot. Në momentin që autobusi i linjës Prizren-Tiranë ka marrë flakë bëhet me dije se ka qenë i mbushur plot me pasagjerë. Siç shihet dhe në videon

Sulmi terrorist që ndodhi më 22 korrik të vitit të kaluar në Mynih të Gjermanisë, ku mbetën të vrarë 10 persona mes tyre dhe 3 të rinj shqiptarë, tronditi mbarë botën. Mes 9 viktimave nga sulmi me armë zjarri, ishin

Disa ditë më parë banorët e Kamzës kanë protestuar para bashkisë së kësaj zone, për hedhjen e mbeturinave pranë banesave të tyre. Protesta është zhvilluar për disa ditë rradhazi, banorët kanë kërkuar takim me kryetarin e kësaj bashkie Xhelal Mziu,

Policia e Shtetit në bashkëpunim me autoritetet italiane dhe ato të Malit të Zi kanë finalizuar me sukses operacionin ndërkombëtar antidrogë, duke vënë në pranga dy skafistët shqiptarë e duke bllokuar gomonen. Në finalizim të operacionit që zgjati 5 orë,

Policia ka bërë të mundur parandalimin e një shpërthimi me eksploziv ditën e djeshme në Elbasan. 38-vjeçari i quajtur Xhaferr Deliu është arrestuar pasi u kap me një pako me 33.5 gramë lëndë eksplozive të llojit tritol. Lënda plasëse i

Shërri i bujshëm mes vjehrrës Natasha dhe nuses Eglantina disa muaj më parë në emisionin e “Diela Shqiptare” ka përfshirë gjithë opinionin publik. Eglantina ishte e ndarë nga bashkëshorti, djali i Natashës dhe kërkonte kujdestarinë e të birit, gjë që

Shatërvani që ndodhej tek “Zogu i Zi” në Tiranë do të shndërrohet në një minilulishte të vogël, në të cilën do të vendosen stola dhe një shatërvan më i vogël. Kjo zonë e Tiranës është shumë e mbipopulluar, zhvillimi i

Policia ka parandaluar një konflikt të ashpër mes dy personave në fshatin Tushemisht të Pogradecit pasditen e së enjtes. Personat e konfliktuar janë A.P dhe G.Xh, përkatësisht 25 dhe 33 vjeç, të dy banues në Pogradec. Mësohet se pasi janë

Ekstradimi i Ballist Morinës në Serbi ka qenë një nga temat më të diskutuara ditët e fundit në Shqipëri dhe Serbi. Shteti shqiptar ka bërë përpjekje të shumta për të anuluar këtë proces, duke i drejtuar të gjitha kërkesat përkatëse