Politika Pozitive

Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri vazhdon të mbështetet edhe nga ndërkombëtarët. Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin vendin tonë në luftën kundër korrupsionit dhe  krimit të organizuar, ndërkaq përmes një postimi në faqen zyrtare të

Shumë familje shqiptare në Zvicër janë angazhuar në mbledhjen e ndihmave si nga ana financiare, ashtu edhe në materiale ushqimore për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit i cili mori jetën e 51 personave nën rrënojat e banesave

“Kosova është shtëpia juaj sepse kombi shqiptar është streha jonë”, ky është një nga mesazhet që përcillet nga postimi i Lëvizjes Vetëvendosje, pasi lideri i kësaj lëvizje Albin Kurti bashkë me disa bashkëpunëtorë të partisë kanë vizituar kampin ku po

Politika shqiptare është bashkuar si rrallëherë, pas fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit, i cili solli humbjen e disa jetëve dhe mbi 658 të plagosur. Kryedemokrati Lulzim Basha është parë në Thumanë në një nga zonat më të dëmtuara

107 përvjetori i Pavarësisë e ka gjetur vendin tonë në ditë zie prej humbjes së 41 personave dhe plagosjes së qindra të tjerëve prej fatkeqsisë së shkaktuar nga një tërmet 6.4 ballësh që goditi mëngjesin e 26 nëntorit Shqipërinë. Bashkimi

Tërmetet e fuqishme që kanë tronditur vendin tonë mëngjesin e sotëm kanë sjellë viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale. Më i fuqishme ka qenë ai i orës 03:54 minuta, me magnidutë 6.4, ndërsa 5.4 ballë ka qenë

“Reforma në drejtësi është një nga temat më të komentuara aktualisht në realitetin politiko-juridik të vendit tonë. Duke qenë kushti kryesor për integrimin e vendit tonë në Bashkimin Europian, interesi për reformën në drejtësi është i lartë duke patur parasysh

Janë bërë 3 vite që nga miratimi i Reformës në Drejtësi dhe ende është një nga temat më të komentuara të aktualitetit në vendin tonë. Media ka luajtur një rol të rëndësishëm në transmetimin e zhvillimeve që kanë ndodhur përsa

Më shumë rol dhe fuqi për gruan, në politikë. Ky është mesazhi që dëgjojmë shpesh të përcillet nga aktorë të ndryshëm të shoqërisë, përfshirë këtu edhe vetë politikanët. Ditët e fundit gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetarja

Një ditë e bukur e mbushur me energji pozitive ka qenë 7 Marsi për disa gra dhe vajza shqiptare me uniformë të cilat janë mbledhur për të festuar së bashku në ditën ndërkombëtare të gruas. Ka qenë Ministrja e Mbrojtjes