Pakategorizuar

Në një fshat në Nepalin e largët perëndimor, Rachana Sunar luftoi planet e babait të saj për t’u martuar kur nuk ishte as 15 vjeç, duke ndjekur studimet e larta në vend. Sot ajo është një avokate e njohur ndërkombëtarisht,

Italia ka qenë një mbështetje e madhe për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit që mori jetën e 51 personave nën rrënojat e banesave të shembura dhe plagosi dhjetëra të tjerë. Emergjencat civile italiane kanë dhuruar materiale për operacionet

Prove

prove

TEst

cxdgfdfhg

hkggkyughhjhjjhjk

ktykffkkyuuykguliuuilhul

Sevi Lami Agolli për “Portalin Shkollor” tregon si lindi libri “Gënjeshtra të bardha”. Sidomos prindërit duhet ta bëjnë pjesë të bibliotekës së tyre këtë botim të “Albasit”, që t’u japin përgjigjen e duhur pyetjeve të vështira që bëjnë fëmijët. Sevi

Ndonjëherë, dhe nuk janë të paktë ata që mendojnë si unë, duhet të tregohemi të matur, dashamirës dhe vetëm sa mund të cekim diçka që nuk shkon, duhet të zbusim tonet dhe të vëmë buzën në gaz; duhet të mbetemi

Dora e gjyshes është magjike. E rrudhosur nga mosha, sfidat që ka kaluar në jetë dhe sakrificat që ka bërë për të rritur fëmijët e saj, mbase dhe nipërit e mbesat. Kjo foto e publikuar nga Ana, studente në vitin

Rrugës për në plazhin e Durrësit, në bagazin e një makine janë vërejtur disa fëmijë nga një qytetar që po udhëtonte pas tyre. Në këtë stinë vere, ku i nxehti të përvëlon kjo familje është nisur drejt plazhit. Mesa duket

Tashmë janë në moshë të thyer, rreth të 70-ve, por s’e kishin menduar kurrë se vitet e fundit do t’i kalonin në këtë qendër. Të moshuar por dëshira dhe kujdesi për një pamje të bukur nuk iu mungon zonjave dhe