Pakategorizuar

Vera është momenti ku të gjithë shkëputemi nga rutina, preferojmë të arratisemi larg qytetit, në vende bregdetare, për shijuar detin e mrekullueshëm që natyra na ka dhuruar. Mes gjithë planeve që mund të keni bërë ne ju sugjerojmë të mos

Finalja e shumëpritur e Conference League mes ekipit të Feyenoord-it dhe atij të Romës, që do të luhet sot në stadiumin e “Air Albania” ka shënuar një seri incidentesh mbrëmjen e djeshme. Tifozët holandezë dhe italianë të ardhur në Tiranë

Për herë të parë një shqiptar është zgjedhur në krye të qeverisë së Malit të Zi. Parlamenti i këtij vendi votëbesoi kryeministrin Dritan Abazovic dhe kabinetin e tij. Edhe pse qeveri e pakicës, ajo u miratua me mbështetjen e deputetëve

NBA FITON FILADELFIA

Filadelfia arriti edhe fitoren e tretë në përballjen e plej ofit në basketbollin amerikan ndaj Torontos. Skuadra e udhëhequr nga Zhoel Embijd është vetëm një hap larg kualifikimit NBA, EMBIJD I JEP FITOREN E TRETË FILADELFIAS Ylli kryesor i ekipit

Nuk ka dyshim se disa shenja të zodiakut shpenzojnë shumë më tepër para se të tjerat. Më poshtë ju zbulojmë se cilat shenja të Zodiakut shpenzojnë më shumë dhe tregohen shumë kursimtarë. Peshorja Këta persona e kanë zakon të shpenzojnë

Nga: Mili Butka Origjina e gjuhës shqipe, është një nga çështjet më të diskutueshme në fushën e Albanologjisë. Çabej, në historinë e tij të gjuhës shqipe (1976c), argumenton se rrënjët e gjuhës shqipe duhet të gjendet në një nga gjuhët

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës dhe pasdites vendi ynë do të jetë në dominimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe vranësirave të lehta në zonat malore. POR në orët në vijim vranësirat do të shtohen në të gjithë

Dashi Sot, është ideale për t’u hapur, për të folur dhe për të thënë gjithçka që deri tani keni mbajtur brenda jush. Nëse jeni beqarë, sot mund të prisni shumë lidhje dashurie, flirte, komunikime, dhe sigurisht njohje të reja emocionuese. 

“Ne menduam se do të ishte një ide e mirë në dritën e lajmeve të fundit në Ukrainë, të përpiqeshim të bënim diçka që ne mund të kërkonim donacione dhe t’i dërgonim për të ndihmuar njerëzit, kështu që ne bëmë

Dashi Dita e parë e muajit do jetë plot pasion për ju, keni nevojë për një person pranë jush ndërsa nuk ekziston mundësia që të bini në dashuri me shikim të parë. Në punë, duket se situata është shumë e