foto story Albania+

Kanionet e Osumit të gëlltisin brenda tyre dhe ti bëhesh pjesë e aventurës. Rafting të jep mundësinë të udhëtosh dhe të eksplorosh natyrën. Kanionet e Osumit, kanë një gjatësi prej 26 km dhe ndodhen 450 m mbi nivelin e detit.

Juliana Dita shqiptarja që jeton në shtetin Gjerman prej 27 vitesh. Gjithmonë ka qënë shumë e lidhur me vendlindjen e saj, Pogradecin. Edhe pse larg Shqipërisë, ajo ka punuar fort të jetë pranë shqiptarëve, duke organizuar evente të ndryshme për

Lumi i Drojes eshtë një nga lumenjt më të bukur në Shqipëri. Me një kanion madhështorë   të mbushur me ujvara. Ky kanion është për të apasionuarit pas aventurave. E vecanta e këtij Kanioni është që aty ka shumë ujvara

Zimuri një fshat me vlera të mëdha turistike, si mikëpritja, ushqimi, traditat dhe bukuritë natyrore. Ky fshat i Dibrës në ngjitje të tij ofron një pamje fantastike jo vetëm të qytetit të Peshkopisë por dhe të bjeshkëve të Gramës e

Klean Shuqja triumfoi në turneun e kategorisë Blic për sportistët deri në 16 vjeç.Ajo doli kampione e Shqipërisë pak javë më parë, ndërsa shkëlqeu në Selanik duke marrë 12.5 pikë në 18 ndeshje. Klean shënoi 12 fitore, 1 barazim dhe

Të gjitha ata që janë të apasiouar pas natyrës apo ecjeve në distancë të gjatë mund të zgjdhni Shtegun e Ngjyrave, i cili është pjesë i Parkut Natyror Korab-Koritnik.Ky shteg kalon nga bjeshkët e Çajës të Kukësit dhe vazhdon deri

Të gjithë ata që janë ngopur me detin, një atraksion më bukuri të rralla natyrore ju pret për ta vizituar. Valbona nuk është thjesht një destinacion natyror i Shqipërisë, ajo është një kompleksitet dukurish interesante, si e gjithë pjesa tjetër

Ishulli i Shurdhahut qyteti mesjetar i Sardës, i rrethuar nga një zonë kulturore dhe një nga vendet më të rëndësishme arkeologjike dhe historike. Një ndër objektet më të dallueshëm në ishull është katedralja e dikurshme e Sardës. Një atraksion turistik

Arnold dhe Artan Balla janë dy vëllezërit shqiptarë që mahnitën jurinë në America’s Got Talent. Akrobatët Arnoldi dhe Artan realizuan me sukses përformancën e vështirë në skenën e America’s Got Talent, duke treguar që vendi ynë i vogël ka talente

Pandemia COVID-19 ia shtoi sfidat e raportimit dhe funksionimit medias në Shqipëri