Koha e Lirë

Shila Shahinasi është 21-vjeçarja, e cila ka krijuar pasqyrën që i kthen përgjigje pyetjeve drejtuar asaj. Pasqyra e krijuar nga Shila prezantohet në emisionin “Gen Z” në Euronews Albania Pasqyrën e kam krijuar gjatë universitetit, pasi si vajzë që isha

Ndërrimi i viteve në Tiranë është menduar të pritet në një atmosferë festive në qendër të kryeqytetit. Një koncert madhështor do të zhvillohet në qendër të Tiranës, i cili më pas do të shoqërohet edhe me spektaklin e fishekzjarreve në

Artistët shqiptarë kudo në botë kanë dhënë një kontribut të madh për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit që mori jetën e 51 personave dhe plagosi qindra të tjerë. Muzikantët shqiptaro-amerikanë kanë organizuar një mbrëmje humanitare për të

Violinisti i shquar shqiptar Shkëlzen Doli është solidarzuar me fatkeqësinë e 26 nëntorit që shkakoi tërmeti 6.4 ballë në Shqipëri, i cili mori jetën e 51 personave nën rrënojat e banesave të shembura. Në ndihmë të familjeve të prekura nga

Tradita shqiptare u pasqyrua me stil e hijeshi në kërcim e kënge. Në një kërcim solo erdhi dhe vetë koreografja Albana Halilaj e që tregoi e përforcoi edhe njëherë aftësinë e dëshirën për kërcimin Në Emendingen në qytetin jugor të

“Nesër është një ditë e re” quhet koncerti humanitar i organizuar mbrëmjen e djeshme nga sopranoja e njohur Inva Mula për të mbledhur fonde për të dëmtuarit nga tërmeti i 26 nëntorit ku mbetën të vdekur 51 persona nën rrënojat

Kryeqyeti ka hyrë në periudhën e festave kombëtare. Këtë vit do të jetë pak më ndryshe, se Nëntoret  e shkuara, pasi Tirana përkujton 75 vjetorin e çlirimit. Për këtë arsye, për të dytin vit radhazi, Bashkia e Tiranës rikthen nismën

Sopranoja e madhe Ermonela Jaho është zgjedhur ambasadore për fushatën e ndërgjegjësimit në betejën kundër kancerit të gjirit. Për të dhënë edhe më shumë mbështetje në këtë kauzë Jaho kthehet në Tiranë për t’iu bashkuar zërit të vajzave dhe grave

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijës Vajzë – 11 tetor, Rrjeti i Organizatave “Zeri i te Rinjve”, me koordinimin e Observatorit dhe mbeshtetjen e UNFPA-se do të zhvillojë disa aktivitete Kalendari i mëposhtëm përmban informacion në lidhje me përshkrimin e aktiviteteve,

Filmi “Drita” u shfaq në “Zürich Film Festival” dje, si dhe do të shfaqet më 2 tetor, sot dhe më 6 tetor, që është dhe dita e mbylljes së festivalit. Filmi “Drita” që është një koproduksion SHBA-Kosovë do të shfaqet