VLOG

“Besoj se një gazetari e mirë, një media e mirë mund ta bëj botën më të jetueshme” Christiane Amanpour Në kohën kur përdoruesit e teknologjisë janë rritur në mënyrë masive, raportues për ndodhitë më të fundit mund të jenë dhe

Çdo sezon stiltistet kujdesen të sjellin trendet më të reja për të apasionuarit pas modës. Vajzat dhe gratë mezi i presin stilet e reja, ku shumë herë rikthehen modelet e disa viteve më parë por të ndërthurur me elementë të

Ekzistojnë dy teori, që janë gjithmonë në konkurencë me njëra-tjetrën, që përcaktojnë suksesin: Teoria e parë thotë se suksesi vjen në qofte se i thua “PO” të gjitha mundësive. Teoria e dytë na orienton që, të thuash “JO” është çelësi

Granit Xhaka është i lidhur ngushtësisht me flamurin kuqezi. Këtë fakt mesfushori shqiptar i Arsenalit nuk e ka fshehur kurrë, pavarësisht sulmeve të vazhdueshme ndaj tij, kryesisht nga serbët Graniti ka gjënë gjithmonë krenarë për gjakun shqiptar! Ndjenjat patriotike ai

Mosha nuk është pengesë për t’u përshtatur me trendet e kohës. Një personazh mjaft i njohur në Tik Tok është kthyer një gjyshe në SHBA. 92-vjeçarja Lillian Droniak ka kapërcyer kufijtë pasi ndiqet nga mijëra njerëz. Edhe pse shumica e

18 ditë në luftë janë kthyer në një ferr për shumë qytetarë në Ukrainë. Një e moshuar ka prekur me rrëfimin e saj teksa ka përshkruar situatën në të cilën ndodhen. US CBS Neës publikoi videon e 95-vjeçares që i

Në këtë luftë Vladimir Putin duket i vetëm. Një apel ndaj tij për të ndaluar luftën është bërë nga mister Muskuli, ish guvernatori i Kalifornisë, aktori i famshëm Arnold Schwarzenegger. Ai shfaqet në një video prej 9 minutash, me fytyrën

Një mundësi e artë për qytetarët aktivë që të propozojnë dhe miratojnë projektligje ne favor të tyre! Ndiqni videon për t’u informuar si funksionon Nisma ligjvënëse e zgjedhësve.