Histori Suksesi

Joti Bocerri është hair stylist i talentuar i cili arrin që portretet e personave ti realizoje në kokë. Prej vitesh ka filluar të krijojë kështu portrete që kanë tërhequr vëmëndjen e shumë personave publike. Krimijet e tij janë shumë të

Me ëmbëlsinë e saj ka fituar zemrën e publikut, Katerina Trungu moderatoren që e shohim çdo ditë në ekranin televizionin kombëtar Klan vjen në një intervistë për pozitivi. org. Ciltërsia dhe mirësia është ajo që e karakterizon zonjën e shtëpisë

Mirsad Basha nga Shkodra prej vitesh është përfshirë në një sërë aktivitetesh mjedisore-sociale jashtë ndikimit të politikës, ndërsa aktivizmi i tyre vullnetar ka fituar simpatinë e qindra qytetarëve. Dhjetra të rinjë i bashkohen nismave të shumta që ai ndërmerr si

Juliana Dita shqiptarja që jeton në shtetin Gjerman prej 27 vitesh. Gjithmonë ka qënë shumë e lidhur me vendlindjen e saj, Pogradecin. Edhe pse larg Shqipërisë, ajo ka punuar fort të jetë pranë shqiptarëve, duke organizuar evente të ndryshme për

Mario Ademaj, mjeku shqiptar që profesionin e tij e ushtron në SHBA. Gjithmonë në shërbim të pacientëve jo vetëm në shtetin ku ai jeton por ka gjetur mënyrën për tu rikthyer dhe në Shqipëri për ti shërbyer vendit të lindjes.

Steisi dhe Eleni Zylfo janë dy motra shqiptare që kanë lindur dhe jetojnë në shtetin fqinjë, Itali. Të dy motrat ngjajnë si binjake, por në fakt, ato kanë një diferncë prej 2 vjetësh me njëra tjetrën. Prej kohësh kanë krijuar

Ajo është menaxhere dhe biznesmene e suksesshëm  në Tiranë, por prej një viti Nabjana Shabani po sfidon veten me pasionin  për pilotimin në vendin, fqinjë Itali. Për pozitivi.org ajo na zbulon më shumë për shkollën e pilotimit. Nabjana ndau me

Akrobatja e njohur Fiona Rushiti, një artiste që realizon performanca spektakolare në vende të ndryshme. Gjithmonë me akrobacira që kanë një mesazh të vecantë. Artistja e guximshme dhe me performanca të spikatura që ka bërë bujë edhe në mediat ndërkombëtare

Në zemër të Alpeve Shqiptare ndodhet pika turistike e Thethit e rrethuar me bukuritë e papërsëritshme, si male të larta dhe qafa mahnitëse, ku aplikohen sportet malore dhe shëtitjet në natyrë. Pylli është mjaft i pasur edhe me shpendë e

Të gjitha ata që janë të apasiouar pas natyrës apo ecjeve në distancë të gjatë mund të zgjdhni Shtegun e Ngjyrave, i cili është pjesë i Parkut Natyror Korab-Koritnik.Ky shteg kalon nga bjeshkët e Çajës të Kukësit dhe vazhdon deri