Te rinjte

Jurgen Pecnikaj nga Tropoja njihet për miksimin e hiteve të ndryshme me muzikën e bukur që lëshojnë telat e instrumentit të vjetër shqiptar, sic është ciftelia. Jurgeni ka arritur të rrembejë zemrat e publikut dhe artistëve me famë botërore që

Ardonita Sabedini nga Kosova një vajzë luftarake që ia ka dal të lërë pas paragjykimet duke punuar fort për të realizuar ëndërren e saj në fushën e modës. Me shumë sakrifica Ardonita ka ndjekur studimet për fashion design ndërsa po

18-vjeçarja nga Vlora që kërcen të gjitha vallet popullore të veriut dhe të jugut Sabrina Abazaj ka nisur të kërcej që në moshën 5 vjeçare. Si një vajzë labe ajo di ti kërcej të gjitha vallet, ndërsa ka marrë pjesë

Maria Luisa Zhurda,23 vjeçarja me origjinë shqiptare, e lindur në Bari të Italisë  prej 3 ditësh ka përjetuar emocionet më të bukura, sapo është diplomuar në fakultetin e mjekesisë në degën mjeksi dhe kirurgji e përgjithshme. Për Maria Luisa mjekësia

Ajo është kamionistja më e famshme shqiptare. Bianka Dervishi ka guxuar me profesionin e saj duke sfiduar jo vetëm gratë por dhe burrat. E fokusuar tek puna në shtetin fqinjë, Itali Bianka tashmë është një emër mjaft i lakuar në

Kuzhineri shqiptare që ka krijuar mijëra ndjekës virtuar me anë të videove të gatimeve që realizon me shumë nota humori.. Për Gledis Gegaj kuzhina është profesioni i zemrës, por realizimi i videove e ka afruar më shumë me të apasionuarit

“Të 30-ët’’

“Të 30-ët’’, është një projekt që synon promovimin e të rinjëve të talentuar, të cilët kanë spikatur në fusha të ndryshme apo që zhvillojnë aftësi të veçanta. Të rinjtë Shqiptarë që dëshirojnë t´i japin më shumë zë potencialit, energjisë dhe

E vogël në moshë por emri i saj duket shumë premtues në fushën e tenisit. Altea Hajrizi, 14 vjeçarja nga Mitrovica ka mbajtur për 7 vite titullin kampion në Kosovë në fushën e tenisit. Dashurinë e madhe për sportin e

Vera është momenti ku të gjithë shkëputemi nga rutina, preferojmë të arratisemi larg qytetit, në vende bregdetare, për shijuar detin e mrekullueshëm që natyra na ka dhuruar. Mes gjithë planeve që mund të keni bërë ne ju sugjerojmë të mos

Livia Tice studion psikologji por praktikon dhe artin marcial japonez Aikido. Dëshira për të praktikuar Aikido i ka lindur vitet e fundit dhe arsyeja që e bëri t’i rikthehet sportit është përveç të tjerash edhe kujdesi për trupin. “Arsyeja pse