VLOG

Sakrifica e një gruaje për bashkëshortin e saj. Kjo panormë shfaqet në mesin e një dite me shi në Tiranë. Një çift bashkëshortësh, kaluan rrugën te vijat e bardha dhe u futën në rrugicën e tyre për të shkuar në

Ditën e djeshme një grup djemsh dhe vajzash, gjimnazistë në shkollën sportive ‘Benardina Qeraxhiu’ në Durrës përcollën mesazhe të rëndësishme për jetën, respektimin e të drejtave të njeriut, konkretisht për gratë dhe vajzat, përmes një ekspozite të mbajtur në ambientet

Adi Sarajlic është një prezantues dhe producent mjaf i njohur në Bonjë Hercegovinë, i cili ngjan shumë me aktorin e mirënjohur shqiptar Herion Mustafaraj. Adi ka filluar ta njohë më shumë Shqipërinë dhe situatën në vend. Sipas tij bashkëpunimi mes mediave

Kathie Lee Gifford tregon historinë si i dhuroi veshkën një të panjohuri në nevojë. Woman Donates Kidney to Stranger Beth Ramirez has just done something extraordinary. She’s donated one of her kidneys to a complete stranger. Ramirez says she has

Ky postim është shkruar nga Grace Jolliffe dhe fillimisht u shfaq në një organizatë ndërkombëtare. Një version i redaktuar publikohet si më poshtë si pjesë e një marrëveshjeje për ndarjen e përmbajtjes. Shyta, një sëmundje virale ngjitëse, vazhdon të përhapet

Gjatë gjithë jetës sonë të përditshme, me siguri nuk i kushtojmë shumë vëmendje tingujve përreth nesh, qarkullimit te motorrit të makinave, zhurmës së goditjeve të tastierës nga kolegët tanë, e të tjerë. Por ajo që shpjegohet në Living With Nature,

“Under”, është një restorant që ndodhet nën ujrat e bregut jugor të Norvegjisë. Ai është hapur së fundmi dhe e veçanta e tij është se mund të hash në mesin e peshqëve. Kostoja për një person shkon 380 Euro. Kur

Në partneritet me The Moth, një organizatë jofitimprurëse dedikuar artit të tregimit, ju sjellim folësit më frymëzues në të gjithë botën. Jeff Simmermon ishte në humor të keq pas “divorcit të papritur” disa vite më parë. Gjithçka që donte të

Katër dekadat e luftës në Afganistan kanë lënë një numër të paimagjinueshëm njerëzish të plagosur. Kjo qendër po ndihmon viktimat e luftës përmes gjymtyrëve proteza dhe basketbollit.

Kjo është Fidane Duka. 60 vjeçarja nga fshati Komsi i Matit di t’i japë makinës mjaft mirë edhe në terrene të vështira. Tashmë e ka thyer në një mjet që e përdor për të kryer punët e përditshme. Ajo jeton