VLOG

[wonderplugin_video iframe=”https://youtu.be/X2eorAkVPg0″ lightbox=1 lightboxsize=1 lightboxwidth=960 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=”” lightboxgroup=”” lightboxshownavigation=0 showimage=”” lightboxoptions=”” videowidth=900 videoheight=900 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”https://pozitivi.org/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”]

Mjekët në Turqi kanë xhiruar një video ndërsa kërcejnë të gjithë së bashku me pacientët. Kjo video përcjell kaq shumë solidaritet dhe gëzim dhe eshte shperndare masivisht ne rrjete sociale.

Kur një djalë dyvjeçar ra nga dritarja e një apartamenti në katin e 5-të, një burrë u shfaq në tokë në kohën e duhur dhe ndihmoi në shpëtimin e fëmijës. Djali i vogël u ngjit në dritaren e ndërtesës në

Mund të jetë e frikshme për një djalë 9-vjeçar që të parashikojë një transplant zemre, por për fat të mirë për Etanin, kishte qindra njerëz që e mbushnin me gëzim para operacionit. Një grup i madh nxënësish janë duke u

Një kompani kafeneje në South Florida ka nisur një mision për të ndihmuar 100 nëna beqare. Burly Man Coffee filloi fushatën bamirëse në mars duke dhuruar një makinë për një nënë beqare nga e cila ka një djalë me autizëm.

Çdo ditë, kjo grua e moshuar përshëndet fëmijët që shkojnë në shkollë pasi kalojnë pranë shtëpisë së saj. Kur nxënësit zbuluan se fqinja e tyre e dashur ishte duke lëvizur,  u larguan më herët nga shkolla për t’i dhënë lamtumirën

Ekipi i robotikës në shkollën e mesme ndërtoi një karrige me rrota me porosi për një djalë 2-vjeçar me aftësi të kufizuara. Prindërit e 2-vjeçarit Cillian Jackson nuk mund të blinin një karrige me rrota elektrike, kështu që u kthyen

Ky baba polic dhe vajza e tij ndajnë një moment të veçantë gjatë thirrjes së tij përfundimtare pas 25 viteve në shërbim. “Pas 25 vitesh në shërbim, do të jem jashtë shërbimit përfundimisht. Bëj kujdes. Mos harro kush je”, ishin

Zjarrfikësit në Raytown u vunë në qendër të vëmendjes këtë javë pasi një video e tre prej tyre teksa shtynin një peshkatar në karrocën e tij me rrota, u bë popullore në Facebook. Videoja është ndarë qindra herë qëkurse u

Salvu është një burrë shumë interesant. Në videon më poshtë është historia e jetës së tij, e cila na tregon se ai është një nga njerëzit më të veçantë që mund të keni njohur. Ai është 66 vjeç dhe jeton