Koha e Lirë

Këtë të shtune, dyqanet e muzikës në mbarë botën do të shoqërohen me ngjarje të veçanta dhe njoftime për ‘Record Store Day 2019’. Përveç albumeve të shumta që do të dalin këtë fundjavë, një nga më të rejat është një

Në ambientet e Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi, u zhvillua premiera e filmit më të ri në treg “Ana Tjetër”. Skenari, regjia dhe i gjithë realizimi i filmit me metrazh të shkurtër “Ana Tjetër” është kryer nga vetë maturantët

Disa projektet frymëzuese në oborr nga DIYiyers Like You, të cilat mund ti bëjë realitet gjithsecili prej jush. Kopshti i ngritur për perime; Jan Ryan e bëri jetën e saj si kopshtare dhjetë herë më mirë duke ndërtuar një tryezë

14 Marsi sjell gjithë gjallërinë, gëzimin dhe optimizmin e pranverës në qytetin tonë. Në kryeqytet dhe jo vetëm, Dita e Verës tashmë është kthyer në një traditë festive. Në këtë ditë çdo vit mbizotëron gjallëria, argëtime të llojeve të ndryshme,

Portali i njohur njujorkez ”kxan36news” ka përmendur për lexuesit gjashtë arsye përse duhet të vizitojnë patjetër Shqipërinë. Tirana plot ngjyra, plazhet përrallore të Rivierës, Butrinti magjik, Gjirokastra e gurtë dhe Berati qyteti i një mbi një dritareve janë disa nga

12 destinacione që duhet të vizitoni në 2019; 12. Wellington, New Zealand 11. Bogotá, Colombia 10. Marrakech, Morocco 9. Budapest, Hungary 8. Istanbul, Turkey 7. Tokyo, Japan 6. Lima, Peru 5. Cape Town, South Africa 4. Ho Chi Minh City,

Zonjat e Twitter kurrë nuk dështojnë për të na ndriçuar ditët me zgjuarsinë e tyre. Çdo javë HuffPost, përmbledh postimet më pikante të publikuara nga gratë dhe vajzat. Më poshtë janë disa nga prej tyre të marra nga faqja ‘Funniest

Pasionet e vërteta

Nëse po e bën diçka sepse po imagjinon çfarë do të mendojnë njerëzit kur të shohin se po e bëni këtë, nuk po e bëni për arsyen e duhur. Edhe pse mund të shqetësoheni nga frika për atë që doni

Përfitimet nga qasja në libra janë të qarta. Sipas një studimi të vitit 2018, njerëzit që rriten rrethuar me libra, zhvillojnë një kuptim më të lartë të leximit, aftësi më të mira matematikore dhe komunikuese. Por jo çdo fëmijë ka

Rrugës për t’u martuar, një çift i ri katolik u përfshinë në një aksident fatal. Çifti e gjeti veten të ulur jashtë Pearly Gates duke pritur që Shën Pjetri t’i dërgojë në parajsë. Ndërsa pritën ata filluan të pyesin; A