Koha e Lirë

Carla Bruni vjen për herë të parë me një koncert në Shqipëri më datën 21 qershor. Ajo ka zgjedhur Shqipërinë që të promovojë albumin e saj të pestë, “Prekje franceze”, që prezantohet për herë të parë. Kantautorja dhe modelja e

Deti, livadhet, pyjet, malet dhe të gjitha mjediset e tjera natyrore kanë fuqinë që të na bëjnë të ndihemi më mirë në një kohë të shkurtër, si fizikisht ashtu edhe mendërisht. Por cila është “doza” e përsosur për këtë terapi

Revista “Thrillist” ka shkruar një artikull për vendet më të mira për t’u vizituar këtë sezon, duke renditur Kasimilin pwr Shqipërinë si një nga vendet e sugjeruara. Ëndërroni një udhëtim në Evropë? Epo, është koha për të marrë më shumë

“PET FAIR ALBANIA – Panairin e Kafshëve Shtëpiake”, zhvilloi edicionin e 3-të në Tiranë. Me anë të këtij aktiviteti Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, bashkia Tiranë dhe Green Line Albania synuan rritjen e ndërgjegjësimit dhe edukimit të komunitetit, veçanërisht fëmijëve,

Më shumë se 30 vjet më parë, një adoleshent i quajtur Jadav “Molai” Payeng filloi mbjelljen e farave përgjatë një brezi joprodhues pranë vendlindjes së tij në rajonin Assam të Indisë. Ishte 1979 dhe përmbytjet kishin larë një numër të

Edicioni i gjashtë i ”Dea Open Air” 2019 vijon në Tiranë. Edicioni i gjashtë zhvillohet në sallën Black Box të Universitetit të Arteve në Tiranë Pas filmit hapës “Tri ditë në Kiberon”, kushtuar biografisë së aktores së famshme Romi Shnajder, konkurrimi

Qëndrimi i rehatshëm larg shtëpisë mund të jetë i shtrenjtë, por nuk ka pse të jetë. Gjatë 5 viteve të fundit kam udhëtuar nëpër dhjetra vende. Pyetja që dëgjoj më së shumti, deri tani, është “si mund ta përballosh këtë?”

Kur mësuesit e një shkollë në Hunstville, mësuan se njëri nga kolegët e tyre nuk kishte më ditë pushim për t’i qëndruar pranë vajzës së tij të mitur që ishte diagnostikuar me kancer, ata i dhanë ditët e tyre. David

Një qen është shumë i famshëm në autobusët e Seattle. Merr rregullisht autobusin dhe e di saktësisht se ku është ndalesa e tij. Kjo e bëri atë mjaft të popullarizuar në mesin e udhëtarëve të tjerë. Aventura e tij me

Këtë të shtune, dyqanet e muzikës në mbarë botën do të shoqërohen me ngjarje të veçanta dhe njoftime për ‘Record Store Day 2019’. Përveç albumeve të shumta që do të dalin këtë fundjavë, një nga më të rejat është një