Botë

Solidarizimi me fatkeqësinë e ndodhur në vendin tonë ku humbën jetën mbi 45 persona dhe u plagosën qindra të tjerë nga tërmeti i 26 nëntorit, nuk ka munguar nga të gjitha anët e botës. Shumë qytetarë dhe aktorë të ndryshëm

Pas mbështetjes ditën e djeshme nga sheshi Shën Pjetri në Vatikan, ku ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave që humbën jetën nga tragjedia që ka prekur në Shqipërinë më 26 nëntor, Papa Françesku, sot ka konfirmuar se Vatikani do

Për tërmetin që tronditi Shqipërinë i cili ka shkaktuar vdekjen e 30 personave deri më tani dhe plagosjen e 650 të tjerëve, ka reaguar edhe Papa Françesku, i cili është solidarizuar me të gjithë të prekurit e kësaj tragjedie. Gjatë

Javën e kaluar, një shkollë e mesme në Oklahoma nderoi një veteran 95-vjeçar që luftoi në Luftën e Dytë Botërore në vend që të mbaronte shkollën e mesme. Lewie Shaw mori diplomën e shkollës së mesme më shumë se 70

Një grup i madh njerëzish shpëtuan një qen në një autostradë të ngjeshur në Houston. Dëshmitarët thonë se pronari i qenit ishte përfshirë në një aksident automobilistik, dhe qeni ishte i frikësuar poshtë automjetit. Rreth 20 shoferë ndaluan automjetet e

Një veteran me aftësi të kufizuara arriti atje ku donte të shkonte, falë përpjekjeve të ekipit dhe disa policëve të Alabama. Të Mërkurën, një zëdhënës i Zyrës së Sherif në Ëalker County erdhi me një burrë duke ecur në rrugë

Një infermiere e ICU në Gjeorgji i ka dhënë një burri një shans të dytë në jetë duke u ofruar të bëhet kujdestarja e tij ligjore. Lori Wood u takua me Jonathan Pinkard kur ajo kujdesej për të në dhomën

Një veteran i Vietnamit në Teksas po pensionohet herët falë bujarisë së shefit të tij. Albert Brigas, 69 vjeç, ka qenë mekanik në Renown Auto Restoration në San Antonio për 13 vitet e fundit. Ai ishte duke planifikuar të dilte

Një grup kuzhinierësh të famshëm në Kaliforninë Veriore janë bashkuar për të ushqyer mijëra evakuues. Chef Guy Fieri u bashkua me forcat me Tyler Florence, Traci Des Jardins dhe José Andrés në Kuzhinën Qendrore Botërore jofitimprurëse. Ata, së bashku me

Vullnetarët qëndruan krah për krah, duke formuar një zinxhir njerëzor që përfshinte më shumë se një çerek milje – me tepër se pesë fusha futbolli. Më shumë se 650 njerëz erdhën në degën e bibliotekës qendrore Norman, Okla. Të Dielën