Archive

Solidarizimi për të prekurit nga tërmeti ka përfshirë të gjithë pa dallim moshe, gjinie, feje apo kombi. Një gjest emocionues vjen nga një fëmijë nga Gjakova. Vogëlushi i cili quhet Ani Sadiku ka vendosur të dhurojë të gjitha lodrat e

Qeveria ka marrë disa vendime për të gjithë të prekurit nga tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit, që solli vdekjen e 50 personave dhe plagosjen e qindra të tjerëve. Gjatë mbledhjes me qeverinë, kryeministri ka vendosur që familjet në Thumanë

Si shumë këngëtarë shqiptarë dhe kosovarë edhe Capital T ka qenë pranë familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës, duke siguruar mbështetje materiale dhe financiare. Këngëtari ka qenë fizikisht në Shqipëri duke sjellë ndihma për familjet por

Me familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit është solidarizuar edhe Kryesia e Konferencës së Ipeshkvijve italianë të cilët kanë dhuruar 500 mijë euro ndërtimin e banesave dhe pallateve të shembura në Durrës. Deri më tani solidarizimi për të

Prezantuesi i njohur italian, Ezio Greggio, ka bërë thirrje për të ndihmuar shqiptarët e prekur nga tërmeti. Përmes një postimi në rrjetet sociale, prezantuesi i njohur si moderator i emisionit satirik “Striscia La Notizia” i cili prej katër vitesh është

Kjo foto e shkrepur gjatë operacionit të shpëtimit të banorëve të mbetur në rrënojat e pallateve në Durrës, në të cilën shihet një pjesëtar i grupeve të emergjencave serbe bashkëpunon me një ushtar shqiptar, përcjell një mesazh të madh të

Festa e Ditës së Pavarësisë në vendin tonë nuk u festua si çdo vit për shkak të fatkeqësisë që solli tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit ku mori jetën e dhjetëra personave dhe plagosi qindra të tjerë. Por kjo datë

Kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra ka vendosur të anullojë ngritjen e dekorit të qytetit me rastin e festave të fundvitit për t’i dhuruar paratë paratë për familjet e dëmtuara nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit, që solli vdekjen e dhjetëra

Fëmijët mund të pësojnë ankth për shkak të tërmetit, Çfarë duhet të bëjmë dhe si t’i mbrojmë Goditja e tërmeteve i trondit të gjithë, duke ju krijuar një adrenaline ne vete dhe ndjesi të keqe. Është më se normale të

Biznesmeni shqiptar Samir Mane ka dhuruar 1.2 milione euro, për familjet e prekura nga tërmeti. Bordi Drejtues i Grupit Balfin nen kujdesin e Presidentit Samir Mane, përveç shumës së dhuruar prej 1.2 milionë eurosh, që në ditën e parë të