Lajmet e Ditës

Edhe këtë vit qeveria ka aprovuar shpërblim për pensionistët me rastin e festive të fundvitit. Shpërblimi do të jetë me vlerë në 3 mijë lekë të reja. Ky vendim i qeverisë është marrë për të gjithë pensionistët e Shqipërisë, megjithëse

Asambleja e Përgjithshme e Rrjetit të Organizatave “Zëri i të Rinjve” realizoi takimin e radhës, të fundit për vitin 2019, ku u diskutua mbi ecurinë e punëve të Rrjetit të Organizatave “Zëri i të Rinjve”, dhe mbi vazhdimësinë për vitin

Klotilda Greku e cila ka humbur bashkëshortin e saj Sajmir Greku së bashku me dy prindërit e tij gjatë tërmetit të 26 nëntorit, është bërë me shtëpi të re. Kjo fatkeqësi e shkaktuar nga tërmeti 6.4 ballë e cila solli

Gati 15 vite përvojë e pasuruar në studiot dhe pranë mjeshtrave të artit të make-up-it në mbarë botën, ishin arsyeja që make-up artisja Merita Merja të bënte një Masterclass në Hotel Plaza ku mblodhi kolegë të këtij biznesi për të

Filantropi Elvis Naçi thotë se janë mbledhur 7 milionë euro nga donacionet dhe paratë do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit ku mbetën 51 persona të vdekur dhe mbi 600 të plagosur. Ditën e djeshme Naçi

Në vijim të mbështetjes së Shqipërisë kundër luftës ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi dhuruan 2 milionë dollar për t’u siguruar që Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, ose SPAK, të shënjestrojë

Italia vazhdon ta japë kontributin e saj për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit edhe tani që u bënë më shumë se 2 javë që ka ndodhur kjo tragjedi, prej të cilës humbën jetën 51 persona nën rrënojat e

Tërmeti i 26 nëntorit në Durrës ishe katastrofik, duke sjellë vdekjen e 51 personave, plagosjen e më shumë se 600 të tjerëve dhe shembjen e disa shtëpive. Solidarizimi për të mbështetur familjet që kanë mbetur pa banesa ka prekur edhe

Një nga kandidatet për kryeministre të Libanit është shkrimtarja me origjinë shqiptare Ghada Arnaut (Xhada Arnauti). Xhada Arnauti nuk është vetëm shkrimtare. Emri i saj është i njohur në Liban dhe në Lindjen e Mesme. Kandidatja për kryeministre është e

Sot 13 ditë pas tërmetit të 26 nëntorit prej të cilit humbën jetën 51 persona nën rrënojat e banesave të tyre të shembura nga lëkundjet e forta me magnitutë 6.4 ballë, shkollat fillojnë normalisht procesin mësimor. Pasojat e tërmetitit ishin