Archive

Toni Dovolani është një prej shqiptarëve më të njohur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai mëson divat e Hollivudit të kërcejnë. Shqiptari i famshëm ka mësuar të kërcejë edhe Pamela Andersonin, e cila është cilësuar si një prej femrave

Aktivistja 16-vjeçare e mjedisit Greta Thunberg ka mbërritur në New York pas një udhëtimi 15-ditor nëpër Atlantik me anije. Ajo do të marrë pjesë në samitet e klimës së Kombeve të Bashkuara dhe në Kili. 16-vjeçarja Suedeze lundroi nga Plymouth

Një djalë i vogël, mjekët e të cilit e mbyllën në dhomën e gjumit për tre muaj, ka mësuar se “E gjithë bota është një etapë”- e drejtë jashtë dritares së tij. 3-vjeçari energjik me emrin Quinn Waters ishte urdhëruar

Rei Guri është 18 vjeç dhe ka mbaruar shkollën e mesme te gjimnazi “Petronin Luarasi”. Ka dalë një në katër 10 maturantët më të mirë në Shqipëri. Në dhjetëshe Rei është i vetmi djalë ndërsa 9 nxënëset e tjera janë

Kur Vince Rozmiarek filloi vullnetarisht si menaxher zyrtar i bordit të mesazheve në rrugët e bashkësisë gjashtë vjet më parë, me siguri nuk mendoi se kjo do ta bënte atë të famshëm ndërkombëtarisht. Rozmiarek i cili jeton në qytetin e

Jo vetëm zjarret, por edhe përqendrimet e larta të monoksidit të karbonit në zonat e prekura nga zjarret në Amazon mund të shihen nga imazhet satelitore. Një re e vërtetë që shpërndahet në atmosferë me pasoja jo vetëm për territoret

Njerëzit që janë më optimistë, kanë tendencë të bëjnë gjumë më të mirë, thuhet në një studim. Më shumë se 3.500 njerëz të moshës 32 deri në 51 ishin përfshirë në kampionin e studimit. Pjesëmarrësit përfshinin njerëz në Birmingham, Alabama;

Filloi me një bisedë dhe përfundoi me një akt të vogël mirësjelljeje. Ushtari i Shtetit të New York Chris Mahoney shpesh ndalet në një Fastrac lokal në Rochester kur është jashtë me patrullë. Në një patrullë të fundit, ai vuri

Këngëtarja shqiptare Inis Neziri po shënon suksese jashtë kufinjve shqiptarë. Pasi fitoi një festival mjaft të rëndësishëm aktualisht këngëtarja po merr pjesë në garën “Neë Ëave Festival 2019” që po mbahet në Sochi të Rusisë. Juria e cila përbëhet nga