Tag "proteste"

Thirrje për protestë… mësuesve iu nevojiten paga më të larta. Në fund të fundit janë ata që kanë në dorë të edukojnë brezat e ardhshëm. T’iu mësojnë ABC-në apo të nxjerrin mjekë, pedagogë e çdo profesion në së ardhmes me

Prej orës 11 të paradites mijëra qytetarë, të rinjë e të moshuar, ashtu siç kishin paralajmëruar dolën në shesh për të protestuar për rritjen e çmimeve dhe plotësimin e kërkesave të tyre. Marshimi nisi nga sheshi Skënderbej drejt bulevardit “Dëshmorët

Nga veriu në jug qytetarët kanë protestuar 3 ditë radhazi për rritjen e çmimeve. Protesta e djeshme në Durrës është shoqëruar me përplasje të shutma mes unifromave blu dhe qytetarëve. Ata kanë arritur të çajnë gardhin e policisë dhe kanë

Studentët kanë zgjedhur të protestojnë kundër rritjes së çmimeve duke bojkotuar mësimin.Një gjë të tillë e kanë bërë studentët e Universitetit “Fan Noli” në Korçë. Ata kanë bojkotuar sot mësimin në shenjë proteste për rritjen e çmimeve. Në ambientet e

Protesta  kundër pushtimit  rus kanë shpërthyer ne te gjithë Europën. Të veshur me ngjyrat e flamurit te Ukrainës, mijëra qytetare u protestuan  edhe ne  zemër të Parisit, Rusisë e të Tiranës. Pozitivi sjell çka ndodhi në protestat e fundit përmes