Archive

Një grua që po udhëtonte me aeroplan nga San Diego për në Nashville thotë se “kurrë nuk është prekur aq shumë gjatë një fluturimi”.  Kjo për faktin se një i huaj e ka ngushëlluar një 96-vjeçare, e cila ishte e

Aktori shqiptar Blerim Destani bëhet pjesë e një tjetër filmi hollivudiandhe kësaj here në krah ka aktorin e njohur botërisht Robert De Niron. Blerimi ka një karrierë të suksesshme ndërkombëtare e cila sa vjen dhe po evoluon çdo ditë e

Një i ri në Gjeorgji është quajtur hero pasi shpëtoi jetën e 14 kuajve të Clydesdale. Shtëpia e familjes Martin mori flakë në mes të natës. “Kjo tronditi tërë shtëpinë”, i tha Shannon Martin stacionit të lajmeve lokale. “Një minutë

Komentatori dhe podkasteri i MMA-së Joe Rogan është duke paguar operacionin e një boksiereje, në mënyrë që ajo t’u rikthehet ëndrrave të saj përsëri. Miriam Nakamoto ka qenë në nevojë për një operacion në gju, por nuk ka mundur ta

Fatos Xhafolli (40-vjeçar) kishte ardhur nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, për të filluar si një i huaj, por duke punuar shumë, ka arritur të jetë i suksesshëm në këtë fushë. Tashmë ai është shefi. Fatos Xhafolli, një shtetar shqiptar i

Nuk është mirë teksa dëgjoni një prind që ankohet tek drejtori për ju, apo është i pakënaqur për punën tuaj. Ndaj, ndiqni këto këshilla, për ta shmangur situata të pakëndshme dhe në fund te dilni të fituar. Mënyra më e

Prej vitit 2000 Gentian Pagarusha rekruton fuqi punëtore në Zvicër dhe prej 2007 drejton kompaninë e rekrutimit. Ai ka dy zyra pune, një në qytetin e Cyrihut për punësim dhe një tjetër në Luzern, për këshillimin e kompanive. Gentian Pagarusha

Të jesh i rritur nuk duhet të thotë se ka rdhur fundi për argëtim. Nëse vazhdoni të qëndroni duke ndjekur fëmijërinë, këtu janë disa mënyra të sanksionuara nga të rriturit për t’u futur tek fëmija juaj i brendshëm. Për fat

Mediat italiane i kanë kushtuar një tjetër artikull vendit tonë dhe mundësitë që ofron për të rinjtë. Artikulli është publikuar nga vetë kryeministri Edi Rama. ‘Mirëmëngjes, dhe me këtë artikull të medias italiane mbi Shqipërinë dhe shanset që vendi ynë

Afaristi nga Kosova, Latif Thaçi, kishte hapur firmën në vitin 2009, ndërsa tani është bërë konkurrues me produktet sllovene jo vetëm për cilësi, por edhe për çmime shumë të volitshme në krahasim me produktet e njëjta në tregun zviceran. Raportet