Futbollisti 16-vjeçar me origjinë shqiptare nënshkruan kontratë me Leipzigun në Bundesligë
19/12/2019 Shpërndaje

Futbollisti 16-vjeçar me origjinë shqiptare nënshkruan kontratë me Leipzigun në Bundesligë

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin e Leipzigut në Bundesligën gjermane. Mehmet është vetëm 14 vjeç dhe bashkimi në këtë klub është një sukses i madh për të. Ky rezultati finalizuar me një kontratë ë një ekip prestigjoz ka ardhur pasi i riu ka shkëlqyer me grupmoshat e reja, duke dominuar dhe rënë në sy me talentin e tij.

Një nga tiparet e tij dalluese në fushë është specialiteti në gjuajtjet e lira. Në 14 ndeshje që ka luajtur për grupmoshat U17 të Leipzigut, ka mundur të shënojë katër gola dhe një asistim. Po ashtu, Mehmeti ka zhvilluar edhe dy ndeshje për grupmoshat U17 për Kombëtaren e Gjermanisë.

© 2019, Pozitivi. All rights reserved.