Archive

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin e Leipzigut në Bundesligën gjermane. Mehmet është vetëm 14 vjeç dhe bashkimi në këtë klub është një sukses i madh për të. Ky rezultati finalizuar me një kontratë

Automjetet ultra të efektshme të ushqyera me hidrogjen së shpejti mund të vijnë në treg falë këtij përparimi teknologjik. Në shtator, studiuesit e Institutit Technion-Izrael botuan një artikull në Nature duke detajuar suksesin e tyre në krijimin e një metode

Violinisti i shquar shqiptar Shkëlzen Doli është solidarzuar me fatkeqësinë e 26 nëntorit që shkakoi tërmeti 6.4 ballë në Shqipëri, i cili mori jetën e 51 personave nën rrënojat e banesave të shembura. Në ndihmë të familjeve të prekura nga

Atë me siguri e njihni të gjithë: Foni i Fiksit, gazetari i dashur për shumë shqiptar! Por ne do të sjellim një anë tjetër të tij, atë të psikologut klinik. Foni jep këshilla për të “lexuar” simbolikisht nxënësit dhe fëmijët.

Një mundësi e artë për qytetarët aktivë që të propozojnë dhe miratojnë projektligje ne favor të tyre! Ndiqni videon për t’u informuar si funksionon Nisma ligjvënëse e zgjedhësve.

Një mundësi e artë për qytetarët aktivë që të propozojnë dhe miratojnë projektligje ne favor të tyre! Ndiqni videon për t’u informuar si funksionon Nisma ligjvënëse e zgjedhësve.

Ai është vetëm 8 vjeç dhe fiton më shumë nga të gjithë përmes youtube. Vogëlushi Ryan Kaji shpjegon lodrat në youtube. Për dy vite me rradhë është vlerësuar si personi që ka arritur fitimet më të larta. Bazuar në listën

Alban Hoxha është një student i shkëlqyer shqiptar i cili është vlerësuar me çmimin më të lartë mjekësor në vend për zbulimin e mënyrës për të trajtuar presionin dhe për të parandaluar kështu vdekjen së parakohshme nga një goditje në