Archive

Ameli quhet vogëlushja nga Durrësi e cila ka shkruar një letër prekëse për babagjyshin e vitit të ri. Ajo dhe familja e saj janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit dhe banesa e tyre është shembur. Kjo ngjarje e trishtë

Puna e mësuesit është e përjetshme dhe e pazëvendësueshme nga teknologjia e re, e cila sa vjen dhe po perfeksionohet. Mësuesi përpunon, diferencon dhe drejton punën që duhet të bëjë nxënësi me teknologjinë dhe librin. Në një shoqëri demokratike e

Pas tërmetit të 26 nëntorit banorët e prekur nga kjo fatkeqësi që solli vdekjen e 51 personave dhe plagosjen e mbi 600 të tjerëve, po marrin shërbime mjekësore të vazhdueshme për të normalizuar shëndetin e tyre. Më shumë se 340

Gëzim Gashi është një nga emrat më të njohur të botës së aritit në Amerikë, në Suedi dhe po ashtu i suksesshëm në industrinë e muzikës në Los Angeles. Gashi me origjinë nga Kosova është shqiptari i parë që ka

Sindi Nurce ka lindur në Tiranë, qyteti ku ka zbuluar edhe pasionin e saj për kërcimin dhe aktrimin dhe tashmë synon të ndiejë emocionet e skenave ndërkombëtare. Gjatë gjithe fëmijërisë së saj ka qene e angazhuar, pa u ndalur për asnjë moment.

Gazetaria shqiptare është në ditët e saj më sfiduese. Këto ditë përfaqësues të medieve kombëtare dhe ndërkombëtare janë bashkuar në një anë duke kundërshtuar paketën anti shpifje të propozuar nga mazhoranca në Parlament, që pritet të miratohet në Kuvend brenda

Në vijim të mbështetjes së Shqipërisë kundër luftës ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi dhuruan 2 milionë dollar për t’u siguruar që Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, ose SPAK, të shënjestrojë

Ndonëse vendi ynë ka bukuri të shumta natyrore të lakmuara nga shumë qytetarë të shteteve të tjera, shqiptarët preferojnë të eksplorojnë vendet e huaja çdo vit edhe më shumë. Këtë e tregojnë shifrat e raportit të INSTAT, të cilat tregojnë

Kjo vajzë dhuroi 30 cm të flokëve të saj për të bërë paruke për fëmijët me kancer. Gjesti i saj ka prekur zemrat e qindra njerëzve në rrjete sociale të cilët e kanë shpërndarë shumë foton e saj për të