Archive

Bebe Rexha vazhdon të jetë pranë famijeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili solli vdekjen e 51 personave, plagosjen e disa të tjerëve dhe shembjen e shumë banesave dhe pallateve. Këngëtarja me famë botërore disa ditë më

Elvis Naçi me fondacionin e tij Firdeus ka filluar fushatën prej ditësh për të mbledhur të ardhura për ndërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti 6.4 ballësh i 26 nëntorit që mori jetën e 51 personave, plagosi qindra të tjerë

Pas Bebe Rexhës, Rita Orës, Dua Lipës e shumë personazhëve të tjerë të famshëm shqiptar aktorja Eliza Dushku i shtohet listës për të dhënë kontributin e saj për të prekurit e tërmetit tragjik.  Eliza ka ndërmarrë nismë për të ndihmuar

E dini se mbi 1 miliardë njerëz në botë përjetojnë një formë të aftësisë së kufizuar. Le të forcojmë përfshirjen, të festojmë diversitetin dhe të promovojmë të drejtat e njeriut për të gjithë. Modelja Madeline Stuart tregon historinë e saj