Archive

Modelja Angela Martini ka dhënë mbështetjen e saj për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës. Modelja me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan se ka dhuruar 30 mijë euro për ndërtimin e shtëpive të

Përveç hapjes së shtëpive, kampeve, përveç ndihmave materiale dhe në burime njerëzore, Kosova do të hapë edhe shkollat për fëmijët e larguar nga Shqipëria, në mënyrë që ata të mos humbasin mësimin. Kryetari i Komunë së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka

Me fjalët “Ende ka shpresë” e ka mbyllur postimin e saj këngëtarja Miriam Cani e cila bën me dije se së bashku me këngëtarin Alban Skënderaj u kanë ardhur në ndihmë rreth 200 personave të prekur nga tërmeti, të strehuar

Bebe Rexha ka mbledhur gati 100 mijë dollar përmes llogarisë “gofoundme” ndërsa nga të ardhurat e saj personale ka dhuruar 10 mijë dollar për familjet që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit në vendin tonë. Sic kishte lajmëruar se

“Kosova është shtëpia juaj sepse kombi shqiptar është streha jonë”, ky është një nga mesazhet që përcillet nga postimi i Lëvizjes Vetëvendosje, pasi lideri i kësaj lëvizje Albin Kurti bashkë me disa bashkëpunëtorë të partisë kanë vizituar kampin ku po

Një familje të cilës i është shembur banesa nga tërmeti i 26 nëntorit ka përjetur një gëzim pas gjithë kësaj fatkeqësie. Në familjen Sula, kryefamiljarja ka sjellë në jetë një vajzë të cilën kanë vendosur ta quajnë Ajsel. Aktualisht familje

Personazhët e njohur të ekranit shqiptar janë solidariozuar në masë me familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit që fatkeqësisht mori jetën e 51 personave dhe plagosi qindra të tjerë. Modelja e njohur Emina Çunmulaj e cila njihet për