Archive

Boksieri Kamer Maloku është ngjitur në ring për të ndihmuar familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Biletat që do të shiten nga ndeshja e tij më e fundit që do të luhet në Gjermani do të shkojnë për

Voltiza Duro – Tërmetet janë ngjarje tragjike dhe traumatike, forca shkatërruese e të cilave mund të shkaktojë humbje të shtëpive, të familjarëve; fëmijë që mund të mbeten jetimë, ta pastrehë, të braktisur, të aksidentuar, të gjymtuar, të dëmtuar, të traumatizuar.Duket e

Një tjetër gjest human për familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës. Këngëtari i njohur Ermal Meta ka vendosur të marrë përsipër ndërtimin e shtëpisë për një familje të dëmtuar nga tërmeti. Si shumë shqiptarë dhe jo

Në emisionin ‘Shqiptarët për Shqiptarët’ në News 24 që prezantohet nga Elvis Naçi dhe Sidrit Bejleri me qëllim për të mbledhur sa më shumë të ardhura për familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ka qenë edhe futbollisti I

Bebe Rexha ka mbledhur gati 100 mijë dollar përmes llogarisë “gofoundme” ndërsa nga të ardhurat e saj personale ka dhuruar 10 mijë dollar për familjet që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit në vendin tonë. Në një postim ajo

Në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka mbledhur në Kosovë rreth 300 ton ndihma. “Menjeherë pas tërmetit në Shqipëri jemi mobilizuar për të ndihmuar familjet e prekura nga kjo fatkeqësi.

Shtëpitë dhe pallatet e prishura nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës duket se shumë shpejt do të mund të ndërtohen falë mbështetjes së madhe nga shumë aktorë të ndryshën në vendin tonë dhe jo vetëm. Një shtëpi do të