Makina e zhytur, 3 burra hidhen në ujë dhe nxjerrin shoferin
20/04/2019 Shpërndaje

Makina e zhytur, 3 burra hidhen në ujë dhe nxjerrin shoferin

Tre burra në Modesto ndihmuan të nxirrnin një shofer nga një makinë pasi ajo ra në ujë, tha Departamenti i Policisë Modesto.

Automjeti ra aksidentalisht në kanalin Avenue East Briggsmore, në perëndim të Roselle Avenue, pasi shoferi kishte një emergjencë mjekësore, tha policia.

Burrat, të cilët policia i identifikoi si Art Mondragon Jr, Art Mondragon Sr dhe Mark Polkingorn, u hodhën në kanal për të ndihmuar shoferin të dilte nga automjeti i zhytur. Departamenti i zjarrit Modesto dhe Meyers Toq gjithashtu ndihmuan në shpëtimin e tij.

Shoferi u dërgua pastaj në spitalin më të afërt me lëndime të lehta, kjo  falë ndihmës së shpejtë që iu dha nga 3 burrat.

© 2019, Pozitivi. All rights reserved.