Turizëm

Portali i njohur amerikan, “Nothing Familiar”, që u kushtohet udhëtimeve dhe destinacioneve turistike më tërheqëse në botë, i ka kushtuar një reportazh plazheve të Ksamilit dhe ujërave të tyre të mrekullueshme. ”Vetëm në jug të Sarandës do të gjeni plazhin

Shqipëria nuk është ende anëtare e Bashkimit Evropian dhe jo të gjitha thesaret e saj janë zbuluar. Por, Vendi ynë ndonëse është i vogël ka spikatur për bukuritë që ka. Gazeta “Der Standard” ka shkruar 3 arsye pse duhet vizituar

Revista prestigjioze “Vanity Fair” për Italinë i ka kushtuar një artikull bukurive shqiptare dhe arsyet përse turistët duhet ti zgjedhin si destinacion për të pushuar. Gazetarja Raffaella Serini mes të tjerave këtë artikull e ka nisur duke pyetur e prezantuar

Backpacking ose siç e quajmë shqip çanta e shpinës është një formë udhëtimi pjesë e turizmit të aventurës. Kjo iu jep lestësi udhëtimi rreth globit të gjithë të apasionuarve pas udhëtimeve, me një buxhet të përballueshëm. Ajo përdoret nga të

“Under”, është një restorant që ndodhet nën ujrat e bregut jugor të Norvegjisë. Ai është hapur së fundmi dhe e veçanta e tij është se mund të hash në mesin e peshqëve. Kostoja për një person shkon 380 Euro. Kur

Finlanda ka shumë për të festuar. Jo vetëm që ka një kryeqytet që shpërthen me kreativitet gastronomik por gjithashtu është vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhazi, sipas raportit të fundit të lumturisë botërore të publikuar

Portali i njohur njujorkez ”kxan36news” ka përmendur për lexuesit gjashtë arsye përse duhet të vizitojnë patjetër Shqipërinë. Tirana plot ngjyra, plazhet përrallore të Rivierës, Butrinti magjik, Gjirokastra e gurtë dhe Berati qyteti i një mbi një dritareve janë disa nga

Vaqarri është një njësi administrative e përbërë prej më shumë se 8 fshatrash. Problematikat që prekin banorët e këtyre zonave janë të shumta. Gjatë një forumi të organizuar nga QKSCSH banorët ngritën si një problematikë kryesore edhe mungesën e punonjësve

Kjo shtëpi pesëkatëshe në Breaux Bridge, në Luiziana, me siguri është një nga shtëpitë më të bukura që keni parë ndonjëherë. Shtrihet në një sipërfaqe prej 14 hektarësh e mbushur me pemë gjigante të gjelbëruara, dhe me lartësi prej 66

Revista australiane “The Journal” që shpesh shkruan për destinacionet më të mira ku mund të kalojmë pushimet i ka dedikuar një artikulll kulturës dhe natyrës shqiptare. Duke përshkruar vendodhjen, mes veriut të Greqisë dhe ujërave të kaltër të Italisë, revista