Pakategorizuar

Disa ditë më parë banorët e Kamzës kanë protestuar para bashkisë së kësaj zone, për hedhjen e mbeturinave pranë banesave të tyre. Protesta është zhvilluar për disa ditë rradhazi, banorët kanë kërkuar takim me kryetarin e kësaj bashkie Xhelal Mziu,

Policia e Shtetit në bashkëpunim me autoritetet italiane dhe ato të Malit të Zi kanë finalizuar me sukses operacionin ndërkombëtar antidrogë, duke vënë në pranga dy skafistët shqiptarë e duke bllokuar gomonen. Në finalizim të operacionit që zgjati 5 orë,

Policia ka bërë të mundur parandalimin e një shpërthimi me eksploziv ditën e djeshme në Elbasan. 38-vjeçari i quajtur Xhaferr Deliu është arrestuar pasi u kap me një pako me 33.5 gramë lëndë eksplozive të llojit tritol. Lënda plasëse i

Shërri i bujshëm mes vjehrrës Natasha dhe nuses Eglantina disa muaj më parë në emisionin e “Diela Shqiptare” ka përfshirë gjithë opinionin publik. Eglantina ishte e ndarë nga bashkëshorti, djali i Natashës dhe kërkonte kujdestarinë e të birit, gjë që

Shatërvani që ndodhej tek “Zogu i Zi” në Tiranë do të shndërrohet në një minilulishte të vogël, në të cilën do të vendosen stola dhe një shatërvan më i vogël. Kjo zonë e Tiranës është shumë e mbipopulluar, zhvillimi i

Policia ka parandaluar një konflikt të ashpër mes dy personave në fshatin Tushemisht të Pogradecit pasditen e së enjtes. Personat e konfliktuar janë A.P dhe G.Xh, përkatësisht 25 dhe 33 vjeç, të dy banues në Pogradec. Mësohet se pasi janë

Ekstradimi i Ballist Morinës në Serbi ka qenë një nga temat më të diskutuara ditët e fundit në Shqipëri dhe Serbi. Shteti shqiptar ka bërë përpjekje të shumta për të anuluar këtë proces, duke i drejtuar të gjitha kërkesat përkatëse

Situata e zjarreve në vend gjatë ditëve të fundit duket tepër problematike. Emergjencat Civile bëjnë me dije së gjatë 24 orëve të fundit në vend kanë rënë 25 vatra zjarri. Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati i ka kërkuar ndihmë homologut

Si pasojë e një sherri mes disa të rinjsh për 1 karikues telefoni para 3 ditësh në Tiranë, ka mbetur i vrarë 22 vjecari Marvi Mihili. Ditën e sotme autori i ngjarjes Eugen Bitraj dhe 3 personat e tjera të