Lajmet e Ditës

E nesërmja dhe e hëna do të  jenë ditë të rëndësishme për Shqipërinë dhe Kosovën, pasi dekretohen 2 qeveritë e reja. Pas zgjedhjeve të 25 qershorit në Shqipëri, të hënë do të mbahet seanca e parë Parlamentare. Presidenti Ilir Meta

Liderat kryesorë të politikës shqiptare Rama, Basha dhe Meta për herë të parë, gjatë gjithë daljeve të tyre në emisione televizive kanë kaluar një “darkë” së bashku. Blendi Fevziu mbrëmjen e djeshme festoi 20 vjetorin e emisionit “Opinion”, duke zhvilluar

Skandalet mediatike të raportuara, me në fokus fëmijët, në lidhje me çështje që kanë prekur shoqërinë tonë siç janë rastet e dhunës në kopështe dhe shkolla, shembull konkret videoskandali në shtëpinë e fëmijës në Shkodër, publikuar fillimisht nga Emisioni “Ça thu”

Prej ditësh Bashkia ka nisur vendosjen e kangjellave në disa akse kryesore, nga sheshi “Skënderbej” në drejtim të autostradës. Aksioni shtrihet në rreth 22 rrugë të tjera të Tiranës me qëllim rritjen e sigurisë së qytetarëve në rrugë dhe lehtësimin

“The hidden treasure”, është një event vrapi që organizohet për herë të parë në Shqipëri, nga Bashkia Berat në bashkëpunim me kompaninë prestigjoze gjermane “Global Limits”, ku do të marrin pjesë 70 vrapues nga kontinente të ndryshme. “The hidden treasure” është një  event vrapi

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme mbajti takimin e dytë informal me kabinetin e ri qeveritar, në Velipojë të Shkodrës. Me anë të një postimi në facebook Rama lajmëron 4 vendimet e rëndësishme të marra ditën e djeshme në takim

Një vajzë 29 vjeçare,  që ishte larguar që prej 4 vitesh nga familja është gjetur nga policia ditën e sotme. Familja e kishte denoncuar humbjen  e vajzës nga Berati në polici në shkurt të këtij viti. Policia lajmëron se pas

Kryeministri Edi Rama pasi prezantoi qeverinë e re ka zhvilluar 2 takime informale jashtë Tiranës me kabinetin e ri ku kanë diskutuar mbi synimet kryesore për katër vitet e ardhshme. Takimin e parë, informal, Rma e zhvilloi me 13 ministrat

Ditën e sotme në sheshin “Skënderbej” rreth orës 18:00 do të mblidhen në protestë një grup organizatash joqeveritare, kundër dhunës në famije e vrasjes, konkretisht ndaj grave, duke marrë shkas nga vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi. Ky manifestim kërkon t’i

Kryeministri Edi Rama më 27 gusht të këtij viti prezantoi qeverinë e re, duke bërë disa zëvendësime të ministrave, kalime nga një dikaster në tjetrin dhe me disa shkrirje të Ministrive. Mbledhjen e parë të qeverisë  “Rama 2” me 11