Lajmet e Ditës

Me gjysh Rexhepin jam njohur gati 1 vit e ca muaj me pare. Kisha kohe pa e pare, qe prej kohes qe nderrova pune nga Vizioni ne Klan. Sot rastisi qe te kaloja dhe e gjeta ate ne rruge dhe

Njësia bashkiake numër 9 është një nga njësitë më të populluara në Tiranë, e pozicionuar në zonën e Don Boskos, në Bulevardin Zogu i I. Një nga problematikat më të mëdha në këtë njësi është ndërtimi pa kriter. Vërehen pallate

Udhëheqësit e komunitetit në West End kanë ndërmarrë një qasje ndryshe për të ndihmuar fëmijët të mësojnë shkrim-lexim në West End. Ky dyqan po shkon përtej prerjes së flokëve. Berberhane të tilla janë shumë më tepër se një vend ku

Një çift bashkëshortësh Ron 77 vjeç, dhe Sharleen Gillies 58 vjeç po shkonin nga Edinburg në Kembrixh për t’i dhënë lamtumirën përfundimtare nënës para se të vdiste, por ata pësuan një aksident në trafik. Dean Moore, i cili nuk e

Dennis Joyner duhej të priste 50 vjet për të falënderuar njeriun që i shpëtoi jetën në Vietnam. Joyner, një banor në Longwood i cili tani është 70 vjeç, ishte 20-vjeç, kur po kalonte në këmbë më 26 qershor 1969, kur

Këngëtarja e njohur Anjeza Shahini ditën e sotme, në këtë ditë të shënuar për gratë dhe vajzat, ka sjellë në jetë fëmijën e parë. Ajo është një vajzë dhe këngëtarja e ka pagëzuar me emrin Tori. ‘Dita e parë e

Një ditë e bukur e mbushur me energji pozitive ka qenë 7 Marsi për disa gra dhe vajza shqiptare me uniformë të cilat janë mbledhur për të festuar së bashku në ditën ndërkombëtare të gruas. Ka qenë Ministrja e Mbrojtjes

Ilir Hoxholli; Po ecja i shperqendruar rruges, syte me shkuan tek lulet qe ishin perhapur ne trotuar, pashe nje grua ne moshe qe i shiste. Mund te ishte nena ime, ajo dhe une dikur kemi shitur sepse ajo pak shijon

Nga Luan Rama; “Edhe kur kryet do na e mbulojnë thijat, ndër mend do sjellim një emër nderues , emër të dashtun porsi fëmijria , emrin e thjeshtë ,por të madh mësues!” Me këto vargje të poetit Llazar Siliqi, dua

Në festën e 7 Marsit të gjithë kujtojmë me nostalgji mësuesit të cilët kanë qenë udhërrëfyesit tanë. Me ta gjithësecili prej nesh ka hedhur hapat e parë të dijes. Ka mësuar alfabetin, të shkruajë fjalitë e para. Prandaj 7 Marsi