Lajmet e Ditës

Për herë të parë është zhvilluar një konferencë shkencore mbi letërsinë shqipe, posaçërisht atë të viteve 1945-1990, Zhvillimi i letërsisë shqipe në vitet 1945-1990″. Në këtë konferencë janë bërë bashkë 5 universitete shqipfolëse si Departamenti i Gazetarisë dhe Komunikimit në

Një grua në Emiratet e Bashkuara, Munira Abdulla ishte në gjendje të pavetëdijshme për 27 vjet pas një aksidenti me makinë. Pastaj ajo u zgjua. Ndërgjegjia iu kthye pasi ka kaluar 27 vjet në këtë gjendje, sipas familjes dhe mjekëve.

Atleti Stephon Camp themeloi fondacionin “Unë mund të ndihmoj” për t’u treguar fëmijëve në qytetin e Kansas se si të shmangin problemet dhe të bëjnë ndryshim në komunitetin e tyre. “Pse askush nuk bën asgjë për të ndihmuar?” Kampioni ndaloi

Pensioni i fundit

Ilir Kadia; Pensioni i fundit. Ajo e bardhë si top dëbore edhe pse i ka kaluar të 70-tat. Asnjë rudhë për be në fytyrë. Nuk mund t’i thuash plakë në asnjë mënyrë po ta shohësh vetë si i ndrin lëkura. Flokët

Tre burra në Modesto ndihmuan të nxirrnin një shofer nga një makinë pasi ajo ra në ujë, tha Departamenti i Policisë Modesto. Automjeti ra aksidentalisht në kanalin Avenue East Briggsmore, në perëndim të Roselle Avenue, pasi shoferi kishte një emergjencë

Greta Rama është 19 vjeç dhe banon në qytetin e Durrësit, në zonën e Shkozetit. 2 pasionet e saj më të mëdha janë volejbolli dhe kërcimi. Prej 4 vitesh merret me sport, kurse kërcimi ka qenë dashuria e saj e

Me gjysh Rexhepin jam njohur gati 1 vit e ca muaj me pare. Kisha kohe pa e pare, qe prej kohes qe nderrova pune nga Vizioni ne Klan. Sot rastisi qe te kaloja dhe e gjeta ate ne rruge dhe

Njësia bashkiake numër 9 është një nga njësitë më të populluara në Tiranë, e pozicionuar në zonën e Don Boskos, në Bulevardin Zogu i I. Një nga problematikat më të mëdha në këtë njësi është ndërtimi pa kriter. Vërehen pallate

Udhëheqësit e komunitetit në West End kanë ndërmarrë një qasje ndryshe për të ndihmuar fëmijët të mësojnë shkrim-lexim në West End. Ky dyqan po shkon përtej prerjes së flokëve. Berberhane të tilla janë shumë më tepër se një vend ku

Një çift bashkëshortësh Ron 77 vjeç, dhe Sharleen Gillies 58 vjeç po shkonin nga Edinburg në Kembrixh për t’i dhënë lamtumirën përfundimtare nënës para se të vdiste, por ata pësuan një aksident në trafik. Dean Moore, i cili nuk e