Lajmet e Ditës

Bebe Rexha vazhdon të jetë pranë famijeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili solli vdekjen e 51 personave, plagosjen e disa të tjerëve dhe shembjen e shumë banesave dhe pallateve. Këngëtarja me famë botërore disa ditë më

Elvis Naçi me fondacionin e tij Firdeus ka filluar fushatën prej ditësh për të mbledhur të ardhura për ndërtimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti 6.4 ballësh i 26 nëntorit që mori jetën e 51 personave, plagosi qindra të tjerë

Pas Bebe Rexhës, Rita Orës, Dua Lipës e shumë personazhëve të tjerë të famshëm shqiptar aktorja Eliza Dushku i shtohet listës për të dhënë kontributin e saj për të prekurit e tërmetit tragjik.  Eliza ka ndërmarrë nismë për të ndihmuar

Tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit ka qenë fatal. 51 njerëz humbën jetën nën rrënoja pasi ndërtesat e tyre u shembën dhe mbi 600 njerëz janë plagosur. Sensibilizimi për të ndihmuar familjet në rindërtimin e shtëpive të tyre ka qënë

Nismës për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit i është bashkuar edhe këngëtarja e njohur botërore me origjinë shqiptare Anna Oxa. Të shumtë kanë qenë shqiptarët, personazhet publike e politikanët që kanë dhuruar për të

Modelja Angela Martini ka dhënë mbështetjen e saj për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës. Modelja me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan se ka dhuruar 30 mijë euro për ndërtimin e shtëpive të

Personazhët e njohur të ekranit shqiptar janë solidariozuar në masë me familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit që fatkeqësisht mori jetën e 51 personave dhe plagosi qindra të tjerë. Modelja e njohur Emina Çunmulaj e cila njihet për

Boksieri Kamer Maloku është ngjitur në ring për të ndihmuar familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Biletat që do të shiten nga ndeshja e tij më e fundit që do të luhet në Gjermani do të shkojnë për

Një tjetër gjest human për familjet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës. Këngëtari i njohur Ermal Meta ka vendosur të marrë përsipër ndërtimin e shtëpisë për një familje të dëmtuar nga tërmeti. Si shumë shqiptarë dhe jo

Bebe Rexha ka mbledhur gati 100 mijë dollar përmes llogarisë “gofoundme” ndërsa nga të ardhurat e saj personale ka dhuruar 10 mijë dollar për familjet që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit në vendin tonë. Në një postim ajo