KRYESORE

Greta Rama është 19 vjeç dhe banon në qytetin e Durrësit, në zonën e Shkozetit. 2 pasionet e saj më të mëdha janë volejbolli dhe kërcimi. Prej 4 vitesh merret me sport, kurse kërcimi ka qenë dashuria e saj e

Marrëdhëniet ndërpersonale janë një burim i madh kënaqësie dhe lumturie, por ato janë gjithashtu shkaku kryesor i palumturisë. Nuk duhet të habitemi se të gjitha fenomenet dhe situatat kanë dy fytyra, zakonisht të kundërta. Pra, lumturia konsiston në injorimin e

I riu i talentuar Kevin Lako braktis Vlorën për të ndjekur pasionin në Durrës. Fusha ku po investon për të ardhmen është atletika. Pasionin për sportin e ka kuptuar në klasë të 8. Talentin e tij e ka pikasur rastësisht

“Unë jam në rrugën time drejt kryesimit”, tha reperi i ri, Julius Bennett. Në krye është vendi ku Bennett planifikon të shkojë me karrierën e tij të rap. 13 vjeçari është gati të lëshojë albumin e tij të dytë. “Unë

Jim Allison u etiketua si hero pas publikimit të disa prej hulumtimeve mjekësore të shekullit të fundit. Por para se të fitojë çmimin Nobel, ai po punonte pa u lodhur për të provuar teoritë e tij kundër një komuniteti shkencor

Salvu është një burrë shumë interesant. Në videon më poshtë është historia e jetës së tij, e cila na tregon se ai është një nga njerëzit më të veçantë që mund të keni njohur. Ai është 66 vjeç dhe jeton

Embro Lamçellari, është shpallur dy herë kampion Shqipërie në atletikë. Ai është 18 vjeç dhe është në vitin e 3 të gjimnazit në një shkollë sportive. Pasioni për sportin i ka lindur që në moshën 9 vjeçare. Fusha ku po

Rreth orës 6 të mëngjesit, James L. Bass Jr. e sheh me mikrovalë e një suxhuk të ngrirë dhe biskota, një detyrë e thjeshtë por e rëndësishme. Bass nuk mësoi se si ta bënte mëngjesin e tij deri në vitin

Para disa ditësh “Syri i Ciklopit”, një atrakasion turistik që gjendet vetëm katër kilometra larg fshatit Krrabë të Tiranës, e që kohët e fundit po shihet si një pikë turistike ideale, është shfaqur e mbuluar nga plehrat. Qytetarë dhe turistë

Admir Dizdari është shpallur “Mësues i vitit” në Durrës, nga Drejtoria Arsimore Rajonale Durrës. Dizdari ka përfunduar studimet e larta të Kulturës Fizike te Akademia e Sporteve. Ka garuar dhe ende vazhdon të garojë në disiplinën e hedhjes së diskut,