Koha e Lirë

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka dhuruar 150 mijë euro për një qendër arti, për të rinjtë në kryeqytetin e vendlindjes së saj Kosovës disa javë më parë. Lajmin e bukur për hapjen e një akademie muzikore për talentet

Erza Muqolli është një tjetër këngëtare shqiptare e famshme jashtë kufinjve shqipfolës. Erza është emri premtues shqiptar që ka mahnitur Francën me zërin e saj të mrekullueshëm. Para pak javësh ka lansuar videoklipin e këngës “Je Chanterai”. Këngëtarja së fundmi

Të jesh i rritur nuk duhet të thotë se ka rdhur fundi për argëtim. Nëse vazhdoni të qëndroni duke ndjekur fëmijërinë, këtu janë disa mënyra të sanksionuara nga të rriturit për t’u futur tek fëmija juaj i brendshëm. Për fat

Ju mund të shikoni në këtë foto dhe do të mendoni se kjo është mbesa që ngushëllon gjyshin e saj të dashur pasi ai qëndron në gjendje të rënduar në një shtrat spitalor. E vërteta është se kjo grua është

Shqipëria nuk është ende anëtare e Bashkimit Evropian dhe jo të gjitha thesaret e saj janë zbuluar. Por, Vendi ynë ndonëse është i vogël ka spikatur për bukuritë që ka. Gazeta “Der Standard” ka shkruar 3 arsye pse duhet vizituar

Pushimet duhet të jenë relaksim. Koha e verës shijon më shumë duke kaluar disa ditë në plazh. Kjo është koha e përkryer për t’u larguar nga puna dhe për të bërë një kontroll të shpejtë me veten. A je i

Carla Bruni vjen për herë të parë me një koncert në Shqipëri më datën 21 qershor. Ajo ka zgjedhur Shqipërinë që të promovojë albumin e saj të pestë, “Prekje franceze”, që prezantohet për herë të parë. Kantautorja dhe modelja e

Deti, livadhet, pyjet, malet dhe të gjitha mjediset e tjera natyrore kanë fuqinë që të na bëjnë të ndihemi më mirë në një kohë të shkurtër, si fizikisht ashtu edhe mendërisht. Por cila është “doza” e përsosur për këtë terapi

Revista “Thrillist” ka shkruar një artikull për vendet më të mira për t’u vizituar këtë sezon, duke renditur Kasimilin pwr Shqipërinë si një nga vendet e sugjeruara. Ëndërroni një udhëtim në Evropë? Epo, është koha për të marrë më shumë

“PET FAIR ALBANIA – Panairin e Kafshëve Shtëpiake”, zhvilloi edicionin e 3-të në Tiranë. Me anë të këtij aktiviteti Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, bashkia Tiranë dhe Green Line Albania synuan rritjen e ndërgjegjësimit dhe edukimit të komunitetit, veçanërisht fëmijëve,