FOTO LAJM

Vështirësitë në të folur s’e kanë panguar 17 vjeçarin Egi Dervishi të ndjekë rrugën e vetmë që mendon se do ta çojë drejt suksesit në të ardhmen. I riu u shpërngul në konvikt në Durrës për të ndjekur gjimnazin sportiv.

Laura Greva është sportistja që bën stërvitje çdo ditë anës detit. Me origjinë është nga Bulqiza por prej vitesh jeton në Durrës bashkë me familjen. Prej 2 vitesh ka filluar të merret me sport. Gjatë pasdites del në plazh për

Vajzat arbitre nuk janë të shumta në numër në Shqipëri. Por Blerina Halilaj është një prej tyre. 18 vjeçarja nga Kukësi, vendosi të ndjekë gjimnazin sportiv për të plotësuar dëshirat dhe ambiciet e saj për sportin. Që në klasë të

Kristi Trungu është 17 vjeç dhe studion në shkollën kombëtare sportive në Durrës ‘Benardina Qeraxhia’. Ai është nga Shijaku i Durrësit dhe sporti është pjesë e pandashme e jetës së tij. Që i vogël ka ëndërruar të bëhet sportist. Nxitja

Marsela Luzi është maturante në shkollën kombëtare sportive në Durrës. Që e vogël e ka pasur pasion sportin. Aktualisht po specializohet në atletikë. Më herët është marrë edhe me disiplina të tjera të sportit si futbolli dhe basketbolli. Pas një

800 vjet që ekziston, 200 vjet për t’u ndërtuar, 13 milionë vizitorë dhe vetëm 2 orë për t’u rrënuar nga flakët … Tymi i verdhë u derdh në horizontin parizian në mbrëmjen e 15 prillit 2019. Notre-Dame-de-Paris u shkatërrua nga

Greta Rama është 19 vjeç dhe banon në qytetin e Durrësit, në zonën e Shkozetit. 2 pasionet e saj më të mëdha janë volejbolli dhe kërcimi. Prej 4 vitesh merret me sport, kurse kërcimi ka qenë dashuria e saj e

I riu i talentuar Kevin Lako braktis Vlorën për të ndjekur pasionin në Durrës. Fusha ku po investon për të ardhmen është atletika. Pasionin për sportin e ka kuptuar në klasë të 8. Talentin e tij e ka pikasur rastësisht

Embro Lamçellari, është shpallur dy herë kampion Shqipërie në atletikë. Ai është 18 vjeç dhe është në vitin e 3 të gjimnazit në një shkollë sportive. Pasioni për sportin i ka lindur që në moshën 9 vjeçare. Fusha ku po

  Quhet Hava Bekteshi, ka lindur në Maqedoni dhe është rritur në Hamburg. Pasi serbët na morën lahutën, ajo po na mbron çiftelinë duke e ndërkombëtarizuar. Qëllimi i saj është ta fusë sa më shumë në treg të huaj. Është