Botë

Një punonjëse e Taco Bell në Nju Jork shkruan mesazhe motivuese, në çdo porosi të klientëve. Kelly Stewart, 27 vjeç, nga Camillus, NY, filloi të punonte në këtë restorant të ushqimit të shpejtë në tetor. 27 vjeçarja filloi t’i shkruajë

Një i ri i shprehu dashurinë e pavdekshme të dashurës, me një propozim për martesë në ambientet e spitalit ku ajo punon. Leo Biasiuçi kërkoi ndihmën e stafit që të luante rolin e pacientit para se të befasonte të dashurën,

Një foshnje e porsalindur u gjet e braktisur në një rrugë të Kalifornisë në temperatura të ulëta, raportojnë autoritetet. “Para orës 4:00 të mëngjesit, vajzën e gjeti në mes të rrugës një shperndares  gazetash lokale”, thuhet në deklaratën e policisë.

6-vjeçarja Abigail Rose Arias, ëndrra e të cilës është të bëhet oficere policie për t’u hakmarrë ndaj kancerit u bë e realitet të enjten në një ceremoni të veçantë. “Unë premtoj të vazhdoj të luftoj me të këqinjtë derisa kanceri

Kjo kampus i ri shkollor, i projektuar për fëmijët e pastrehë, nga fëmijët e pastrehë, së shpejti do të shërbejë si strehë për afërsisht 200 fëmijë të pafavorizuar në qytetin Oklahoma. Pozitive Tomorrows, organizata jofitimprurëse, kohët e fundit filloi ndërtimin

“Gjini të ndryshme, raca të ndryshme, breza të ndryshëm dhe miq të mirë”. Një miqësi e çiltër e një burri me një vajzë 16-muajshe po provon se miqësia nuk ka kufinj. Kevin Armentrout po priste aeroplanin nga Las Vegas për

Kanë kaluar 12 vjet që kur ky burrë i moshuar shpëtoi jetën e një pulëbardhe dhe ajo përsëri kthehet për ta vizituar çdo ditë. John Sumner dhe mikja e tij e quajtur “Chirpy” kanë krijuar një lidhje unike që kur

Samoana “Sam” Matagi mund të shkurtojë një pemë, të rruajë kokën dhe të drejtojë një makinë, të pikturojë, të gjitha këto i bën pa duar. 42 vjeçari Matagi, është i njohur në YouTube si “No-Handed Bandit” një titull që ja

Një farmaciste ka kaluar përtej detyrës në mënyrë që të sigurojë ilaçet për klientët. Andrea Cusack punon në një farmaci në Miçigan. Edhe pse farmacia e ofronte rregullisht shërbimin e shpërndarjes së ilaçeve falas për klientët, kohët e fundit u

Një djalë 3-vjeçar që kishte humbur në pyll në kushte ekstreme të motit, mbijetesën ia krediton një miku jo të zakonshëm që bëri gjatë rrugës. Casey Hathaway u zhduk nga shtëpia e gjyshes së tij në Ernul, të Karolinës së