Archive

Atleti Syrgen Shala është 18 vjeç dhe studion në shkollën ‘Benardina Qeraxhia’ në Durrës. Sporti për të është pasion familjar i trashëguar ndër breza. Babai i tij është Arben Shala, i shpallur kampion ndër vite në garat e gjata. Jo

Sakrifica e një gruaje për bashkëshortin e saj. Kjo panormë shfaqet në mesin e një dite me shi në Tiranë. Një çift bashkëshortësh, kaluan rrugën te vijat e bardha dhe u futën në rrugicën e tyre për të shkuar në

Kur kjo vajzë 18 vjeçe nuk kishte ku të falej në qytetin e saj të ri, fqinjët u treguan të gatshëm duke hapur zemrat dhe dyert e tyre. Atul është një studente e cila kohët e fundit u zhvendos nga

rtjola Nikolla, është 18 vjeç nga fshati Troshan i Zadrimës. Që kur ishte në fillore, Artloja mësoi të transformonte shishet plastike apo xhamat, në lule dhe vepra të tjera të riciklueshme. Nxënësja tregon se, një zë brenda saj nuk fle

Këtë të shtune, dyqanet e muzikës në mbarë botën do të shoqërohen me ngjarje të veçanta dhe njoftime për ‘Record Store Day 2019’. Përveç albumeve të shumta që do të dalin këtë fundjavë, një nga më të rejat është një