Archive

Ky inxhinier 26 vjeçar nuk mundi të qëndrojë indifferent ndërsa shikonte lumenjtë dhe liqenet e vendit të rrënuar nga thatësira dhe ndotja, kështu që ai vendosi të bënte diçka për këtë. Ramveer Tanwar kur ishte duke përfunduar me vitin e

Drande Gjoni është 61 vjeç. Ajo është mësuese e edukimit fizik prej 30 vitesh. Nënë e dy djemëve dhe gjyshe e plot nipërve dhe mbesave, Drandja ka thyer dikur tabu. Në vitet ’80, ajo hoqi dorë nga veshjet tipike të

Është historia e kampiones së maratonës dhe tifozes së saj më të madhe, një 10-vjeçare e frymëzuar për të konkurruar si atlete në një karrigeve me rrota, pasi ka parë idhullin e saj të fitojë në të gjithë në Bostonin.

Dashamirësit e librit në Holandë udhëtuan falas në të gjithë vendin këtë fundjavë, për festimet vjetore të librit. Çdo vit që nga 1932-shi, Holanda ka inkurajuar leximin me ‘Boekenweek’ ose siç njihet ndryshe java e librit, festë e letërsisë e