Archive

Dy oficerë policie nxituan dhe u hodhën në ujë për të shpëtuar një kangur që po mbytej afër bregut. Rreshterët Christopher Russo dhe Kirby Tonkin e tërhoqën kafshën e pandërgjegjshme në breg dhe bënë çfarë mundën për ta mbajtur në

Akti i thjeshtë i mirësisë së një burri të moshuar në zyrën e mjekut po prek zemrat e miliona njerëzve në mediat sociale. Natasha Wilson shkrepi momentin e çmuar kur një burrë po mbante dhe qetësonte foshnjën e një gruaje

Mjeku shqiptar Nuredin Sadikaj, që prej vitesh e ushtron profesionin në Itali, dhuron 60 shtretër, 60 dyshekë e 60 komodina për Spitalin Civil Rajonal Fier. Kujtojmë se në gusht të 2017, Sadikaj ka dhuruar një autoambulancë edhe në spitalin “Et’hem

“Sa herë e gjen veten në anën e shumicës, është koha të reflektosh dhe të ndryshosh” – Mark Twain 

‘Crazy Train’ i Ozzy Osborne punon çuditërisht mirë në zhanre të ndryshme të muzikës. Nga bluegrass në mariachi të metaleve të rënda, ju jeni të garantuar të gjeni një që e doni. 1. Bluegrass 2.Earth, Wind & Fire3.Heavy Metal Mariachi4.Motown

“Pamja jote do të qartësohet, vetëm atëherë kur të mundesh të shohësh brenda në zemrën tënde. Kush sheh jashtë, ëndërron; kush sheh brenda, zgjohet” – Karl Jung

Lëkura e mirë është baza për një pamje të bukur. Disa nga njerëzit më të bukur në botë kanë lëkurë të bukur. Ndërsa disa njerëz janë të bekuar gjenetikisht pa shumë përpjekje, disa prej nesh kanë nevojë për përpjekje shtesë

Një qen gjahu që shpëtoi një grua nga një gjarpër me zile u kurorëzua “Milk-Bone Dog of the Year” në 8 vjetorin e çmimeve vjetore në Beverly Hills në Kaliforni. 6 muaj më parë, qeni i quajtur Todd e vuri

Qeverisja e Donald Trump ka qenë unike në historinë moderne të SHBA-ve. Strategjitë joortodokse të Trump, sulmet e ashpra ndaj kritikëve të tij, impulsiviteti i tij, ofrojnë mësime të rëndësishme për udhëheqësit nëse kombinojmë taktikat e tij me hulumtime mbi

3 xhudistet me origjinë nga Kosova Nora Gjakova, Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë marrë 3 medalje në Grand Slamin në Abu Dhabi, para 2 ditësh. Nora Gjakova u kurorëzua me medaljen e artë, ndërsa Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi